Forum Klimatyzacja
Butle na czynnik chłodniczy. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Butle na czynnik chłodniczy. (/showthread.php?tid=9554)



Butle na czynnik chłodniczy. - Fujitsu Szczecin - 2016-05-31

Witam

Mam pytanie, ile ważna jest legalizacja butli na czynnik? Czy są jakieś wymagania co do butli na odzysk.

Pozdrawiam


Butle na czynnik chłodniczy. - zhu.agmet - 2016-05-31

10 lat od roku produkcji.


Butle na czynnik chłodniczy. - Fujitsu Szczecin - 2016-05-31

Witam
Rozumiem ze jeżeli mam wybite 2011 05 to butli mozna uzywac do 2021. Jak powinna byc oznaczona prawidłowo butlla na czynnik z odzysku?
Pozdrawiam


Butle na czynnik chłodniczy. - zhu.agmet - 2016-05-31

stefanbud napisał(a):Witam
Rozumiem ze jeżeli mam wybite 2011 05 to butli mozna uzywac do 2021. Jak powinna byc oznaczona prawidłowo butlla na czynnik z odzysku?
Pozdrawiam
Powinna być dwuzaworowa... a jak powinna być oznaczona? Tego chyba nikt nie sprecyzował. Musi być oznaczona w szczególny sposób by wyróżniała się od innych butli z nowym czynnikiem. Słyszałem nawet, że powinny być żółty pasek, który by ją wyróżniał.


Butle na czynnik chłodniczy. - Fujitsu Szczecin - 2016-05-31

zhu.agmet napisał(a):
stefanbud napisał(a):Witam
Rozumiem ze jeżeli mam wybite 2011 05 to butli mozna uzywac do 2021. Jak powinna byc oznaczona prawidłowo butlla na czynnik z odzysku?
Pozdrawiam
Powinna być dwuzaworowa... a jak powinna być oznaczona? Tego chyba nikt nie sprecyzował. Musi być oznaczona w szczególny sposób by wyróżniała się od innych butli z nowym czynnikiem. Słyszałem nawet, że powinny być żółty pasek, który by ją wyróżniał.
Witam
No oki, wszystko rozumiem- dwuzaworowa, żółty pasek a czy powinna byc etykieta jaki czynnik zawiera w danym momencie?
Pozdrawiam


Butle na czynnik chłodniczy. - awax - 2016-05-31

Oddzielna butla dwuzaworowa z żółtym paskiem dla każdego rodzaju odzyskiwanej substancji.Jeżeli zadeklarujesz ,że odzyskujesz jedynie np R404 to nikt Ci głowy nie urwie gdy będziesz miał jedną.Tak jest na dziś,ale to zmienia się jak w kalejdoskopie.


Butle na czynnik chłodniczy. - Fujitsu Szczecin - 2016-05-31

awax napisał(a):Oddzielna butla dwuzaworowa z żółtym paskiem dla każdego rodzaju odzyskiwanej substancji.Jeżeli zadeklarujesz ,że odzyskujesz jedynie np R404 to nikt Ci głowy nie urwie gdy będziesz miał jedną.Tak jest na dziś,ale to zmienia się jak w kalejdoskopie.
Witam
No ja musze mieć minimum 3, na R410A, R407C i zdarzyc sie moze że bedzie do utylizacji urzadzenie z R22 i wtedy czy powinna być etykieta ostrzegawcza z jakim czynnikiem jest butla?
Pozdrawiam


Butle na czynnik chłodniczy. - awax - 2016-05-31

Butla musi być oznakowana,nie jestem pewien,ale chyba nie ma konkretnego wzoru oznakowania rodzaju czynnika.


Butle na czynnik chłodniczy. - Fujitsu Szczecin - 2016-05-31

Witam

Etykiety sobie wydrukuje tyle ze nie moge nigdzie wzoru znaleźć. Mam wzor swoj na etykiety ostrzegawcze o zawartosci czynnika w urzadzeniu z przelicznikiem GWP, moze coś takiego zastosować.
[Obrazek: TYVUFTy07smUo58fEaNRBb8GVPrZRNo7nkJgw4b6...55-h641-no]
Pozdrawiam


Butle na czynnik chłodniczy. - Shitashii - 2016-06-03

Pięknie!


Butle na czynnik chłodniczy. - Fujitsu Szczecin - 2016-06-03

Shitashii napisał(a):Pięknie!
Witam
Za dużo naćpane?
Pozdrawiam Big Grin


Butle na czynnik chłodniczy. - Shitashii - 2016-06-03

stefanbud napisał(a):
Shitashii napisał(a):Pięknie!
Witam
Za dużo naćpane?
Pozdrawiam Big Grin

Nie! Właśnie bardzo fajnie. A z tymi Rodzajami zagrożeń to w ogóle wygląda zawodowo!