Forum Klimatyzacja
Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator LG S18AHP - wydajność (/showthread.php?tid=9643)



Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - Ziółek - 2016-06-22

Witam,
Od 9 lat użytkuję LG S18AHP . Pomieszczenie ok 40m2 na parterze i nie jest specjalnie nasłonecznione. Raczej chłodne samo z siebie.

W ubiegłym roku w moim odczuciu jego wydajność trochę spadłą. Wezwałem fachmanów którzy posprawdzali ciśnienia (nawet coś tam dobili na wszelki wypadek), pogłaskali szmatką jednostkę wewnętrzną, umyli itp i powiedzieli że wszystko jest OK. Pojechali a ja dalej mam wrażenie że temperatura na wylocie w salonie jest wyższa niż dawniej bywała.

Dawniej nie dało się usiedzieć pod samym nawiewem włączonym na maksa. Ręka przyłożona do nawiewu "odpadała"... żona narzekała że zimno :lol: a ja byłem wniebowzięty Big Grin

Sprawdziłem temperaturę nawiewu i przy temp. zewnętrznej 27 st. wylot ma (w zależności od termometru) 9,5-10,5 st. Skropliny z jednostki wewnętrznej kapią ładnie do odpływu.

Niby wszystko Ok ale ja dalej mam wrażenie ze jest mniej wydajnie. Moja żona też twierdzi że teraz jest "dużo lepiej" :lol: czyli... w/g mnie gorzej Big Grin

Pytanie czy to możliwe żeby wydajność spadła pomimo dobrych ciśnień czynnika ? Czy ta temperatura wylotu jest prawidłowa ?

Może to poprostu moje fanaberie że dawniej było chłodniej... Rolleyes


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - DBKlima - 2016-06-22

Kolego może się przyzwyczaiłeś tak do chłodu że ci już gorąco przy 9,5C-10,5C Big Grin Cool Big Grin


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - Fujitsu Szczecin - 2016-06-22

Witam

Ziółek napisał(a):Witam,

Pytanie czy to możliwe żeby wydajność spadła pomimo dobrych ciśnień czynnika ? Czy ta temperatura wylotu jest prawidłowa ?

Może to poprostu moje fanaberie że dawniej było chłodniej... Rolleyes

Witam

Oczywiście, ale żeby sprawdzić wydajność klimatyzacji przez zmierzenie temperatury nic prostrzego z tym ze dobrze by było mieć pod ręką dwa termohigtometry Testo i dla sprawdzenia wielkości przepływu powietrza przez wymiennik potrzebny będzie termoanenometr najlepiej Testo ponieważ przeliczy nam w programie na m3/h i uwzględni wielkość kratki wylotowej. Potrzebujemy smartfona, każdy ma smartfona. Szukamy w dokumentacji ile przepływu powietrza założył producent. Wielkość ta porównujemy z pomiarem z termoanenometru jeżeli jest podobna to przechodzim do drugiej części pomiaru czyli temperatury na w locie i wylocie jednostki wewnętrznej. W programie wpisujemy parametr fabryczny przepływu powietrza i przy ustawieniach serwisowych klimatyzatora mierzymy. Wynik wychodzi nam w Btu lub kW. Wtedy porównujemy z fabrycznym i czepiamy się ciśnień.

Pozdrawiam


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - bxz - 2016-06-22

nie widzę zdjęć!
Pozdrawiam


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - Amfan - 2016-06-22

Ziółek napisał(a):Sprawdziłem temperaturę nawiewu i przy temp. zewnętrznej 27 st. wylot ma (w zależności od termometru) 9,5-10,5 st. Skropliny z jednostki wewnętrznej kapią ładnie do odpływu.

No to jak sobie skropliny ładnie kapią znaczy się ciepło utajone, klimatyzator traci moc na rzecz wykraplania. Sprawdź ,czy nie będzie lepiej z tym chłodzeniem przy niższej wilgotności.


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - aras - 2016-06-23

Wygląda na to że ja również nie widzę zdjęć. Smile


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - Fujitsu Szczecin - 2016-06-23

aras napisał(a):Wygląda na to że ja również nie widzę zdjęć. Smile
Witam

To co tylko ja widzę, sprawdzałem na telefonie tablecie i kompie i wszędzie są widoczne. Kurcze co jest?


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - mg - 2016-06-23

Też nie widzę zdjęć, jest tylko symbol zakazu wjazdu Smile


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - Fujitsu Szczecin - 2016-06-23

stefanbud napisał(a):
aras napisał(a):Wygląda na to że ja również nie widzę zdjęć. Smile
Witam

To co tylko ja widzę, sprawdzałem na telefonie tablecie i kompie i wszędzie są widoczne. Kurcze co jest?
Witam

No chyba już, musiałem pójść do sąsiada żeby się przekonać. Ach te kody...


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - aras - 2016-06-23

I jest teraz OK.


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - Amfan - 2016-06-24

14,5C wydmuchuje ? . Wczoraj jak mierzyłem na rocznym klimatyzatorze Pana......ca to było 12 C .A Pani mi mówi ,że to jakieś gó..no ten klimatyzator .Drogi i nie chłodzi, w internetach piszo ,że musi być 10C.To ja jej ,że jest bardzo wilgotno i włączyła Pani na chwilę ,proszę dać czas aby trochę schłodził .To ona mi ,że czynnik uciekł bo w tamtym roku jak się pod nim stanęło to aż łeb urywało i po chwili było zimno, a tu trzeba czekać pół godziny.W tym przypadku nawet testo nie pomoże . Jedziemy na dniach ważyć i wymieniać czynnik.


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - Fujitsu Szczecin - 2016-06-24

Witam

Pomiar z rana:
[Obrazek: xgxEU8cWp9nB877WhFQHzAnFjC5GKjnwayaI3ZpI...18-h763-no]
[Obrazek: Mfg88REV_R4DRN-sGl2XI-82nfC4AKeEDcdCK6XW...18-h763-no]

Pozdrawiam


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - lukaszzsch - 2016-06-24

Tak z ciekawości -czy to normalna praca w upały i przy wysokiej wilgotności?


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - Fujitsu Szczecin - 2016-06-24

lukaszzsch napisał(a):Tak z ciekawości -czy to normalna praca w upały i przy wysokiej wilgotności?

Witam

Dobre pytanie, przyjrzyjcie się wcześniejszym zdjęciu z Fujitsu z poborem prądu i tabliczką znamionową i będziecie wiedzieć jak kończy się dobijanie czynnika na podstawie temperatury z jednego termometru pobranej z wylotu j. w. ale ja nie o tym. Inwertery pracują całkiem inaczej niż on/offy, wiadomo, można powiedzieć że każdy to takie indywiduum. Wszystko zależy od wielu czynników tzn. czujników. Najlepiej na Twoje pytanie odpowie przykład pomiaru na on/offie. Na pierwszym zdjęciu poszczególne temperatury na postoju. Słońce grzeje prosto na skraplacz... Termohigrometr pokazuje temperaturę i wilgotność na zewnątrz(105)
[Obrazek: DOrt-gXEh50-DGbK6brHWXgWF7FUZUXqHjfOlFde...57-h763-no]

Temperatury i ciśnienia pracy w trybie chłodzenia. Max. Higrometr(105) pokazuje temperaturę wylotu z j. w.

[Obrazek: odGzEyH_VCt0PdBNyJEJZ5K_4U1lm5xiwMRSLp4n...57-h763-no]
[Obrazek: iEKrcrdek37ETYKq34JXLckvDBfYracUm8r3zOpL...57-h763-no]

Wynik z pomiaru wydajności jednostki wewnętrznej, wlot-wylot-wilgotność.

[Obrazek: W-_LgzB4R77HxdZ3AY7xsw6bzp2v6IMmUfsKekF9...57-h763-no]

No kurcze 11,7st.C, dobijać czy nie dobijać oto jest pytanie?

Większości fachowców wystarczy ten widok:

[Obrazek: AJKDSS-oNjvNjAuewSUXHZa2zhXc-UslYKm4KAwH...57-h763-no]

Pozdrawiam


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - lukaszzsch - 2016-06-24

Ja nie jestem jestem fachowcem, ale domyślam się, że chodzi o brak szronu na cieczowej?


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - Amfan - 2016-06-24

Ma ktoś może dane dla Panasonica albo innego,jakiś wykres lub tabela jak się zachowuje urządzenie w zależności od wilgotności tzn ile mocy traci na wykraplanie przy różnej wilgotności.


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - gadget - 2016-06-25

stefanbud napisał(a):Stacja, waga, butla, ďo tabliczki brakowało 300g z 1100g. Standard- luźne zaślepki na zaworkach serwisowych.

Pewnie będzie że się czepiam ale Stefan sprawdzałeś ile czynnika zostaje w Twojej stacji i przewodach? 300 gram to naprawdę niewiele jeśli w użyciu jest stacja a ile było w czynniku oleju? I czy został zważony? Stacja ma separator? Ile czynnika uciekło z przewodów w czasie tej operacji? Chyba ze do każdego czynnika masz oddzielne przewody? I jak się to ma do wszechmocnej USTAWY?


PS. Te długie linki co wklejasz to gugiel Cię śledzi trzeba uważać.


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - Fujitsu Szczecin - 2016-06-25

gadget napisał(a):
stefanbud napisał(a):Stacja, waga, butla, ďo tabliczki brakowało 300g z 1100g. Standard- luźne zaślepki na zaworkach serwisowych.

Pewnie będzie że się czepiam ale Stefan sprawdzałeś ile czynnika zostaje w Twojej stacji i przewodach? 300 gram to naprawdę niewiele jeśli w użyciu jest stacja a ile było w czynniku oleju? I czy został zważony? Stacja ma separator? Ile czynnika uciekło z przewodów w czasie tej operacji? Chyba ze do każdego czynnika masz oddzielne przewody? I jak się to ma do wszechmocnej USTAWY?


PS. Te długie linki co wklejasz to gugiel Cię śledzi trzeba uważać.
Witam

Spamujesz. Big Grin

Pozdrawiam


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - gadget - 2016-06-25

Nie rozumiem.


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - Fujitsu Szczecin - 2016-06-25

Ponieważ nie rozmawiamy o procedurze sciagania czynnika tylko o wplywie wilgotności i temperatury na wydajność. Teraz rozumiesz? Jak chcesz się poczepiac to podokuczaj nowo zarejestrowanym.

Pozdrawiam


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - gadget - 2016-06-25

Wykrakałem ...

Nie czepiam się tylko pytam czy wiesz co robisz. Ale już zmykam z Twojego wątku .


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - lukaszzsch - 2016-06-25

Inwertery jak wiadomo mogą wykrzesać z siebie wiecej mocy niż nominalna podawana w dtr.

Jakie warunki muszą zajść aby układ skorzystał z tego zapasu??


Klimatyzator LG S18AHP - wydajność - Fujitsu Szczecin - 2016-06-27

stefanbud napisał(a):
lukaszzsch napisał(a):Tak z ciekawości -czy to normalna praca w upały i przy wysokiej wilgotności?

Witam

Dobre pytanie, przyjrzyjcie się wcześniejszym zdjęciu z Fujitsu z poborem prądu i tabliczką znamionową i będziecie wiedzieć jak kończy się dobijanie czynnika na podstawie temperatury z jednego termometru pobranej z wylotu j. w. ale ja nie o tym. Inwertery pracują całkiem inaczej niż on/offy, wiadomo, można powiedzieć że każdy to takie indywiduum. Wszystko zależy od wielu czynników tzn. czujników. Najlepiej na Twoje pytanie odpowie przykład pomiaru na on/offie. Na pierwszym zdjęciu poszczególne temperatury na postoju. Słońce grzeje prosto na skraplacz... Termohigrometr pokazuje temperaturę i wilgotność na zewnątrz(105)
[Obrazek: DOrt-gXEh50-DGbK6brHWXgWF7FUZUXqHjfOlFde...57-h763-no]

Temperatury i ciśnienia pracy w trybie chłodzenia. Max. Higrometr(105) pokazuje temperaturę wylotu z j. w.

[Obrazek: odGzEyH_VCt0PdBNyJEJZ5K_4U1lm5xiwMRSLp4n...57-h763-no]
[Obrazek: iEKrcrdek37ETYKq34JXLckvDBfYracUm8r3zOpL...57-h763-no]

Wynik z pomiaru wydajności jednostki wewnętrznej, wlot-wylot-wilgotność.

[Obrazek: W-_LgzB4R77HxdZ3AY7xsw6bzp2v6IMmUfsKekF9...57-h763-no]

No kurcze 11,7st.C, dobijać czy nie dobijać oto jest pytanie?

Większości fachowców wystarczy ten widok:

[Obrazek: AJKDSS-oNjvNjAuewSUXHZa2zhXc-UslYKm4KAwH...57-h763-no]

Pozdrawiam

Mam problem z linkami w google, nie wiem co namieszali, kiedyś był Picasso i było dobrze. Teraz czekam na odpowiedź do pytania.

Pozdrawiam