Forum Klimatyzacja
Wpływ długości instalacji i polożenia jedn. zewn. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Wpływ długości instalacji i polożenia jedn. zewn. (/showthread.php?tid=9690)



Wpływ długości instalacji i polożenia jedn. zewn. - Basior11 - 2016-07-02

Pytanie do praktyków:
Którą opcję instalacji wybrać i czy w ogóle trzeba się tym zagadnieniem zajmować czy różnice w działaniu będą pomijalne.
Opcja1: Długość instalacji 6 metrów i jednostka zewnętrzna w cieniu przez większość dnia.
Opcja2: Długość instalacji 3 metry i jednostka zewnętrzna w pełnym słońcu (na ścianie ale dach kryty papą zaraz pod nią) czyli dużo cieplej.
Dodałem rysunek poglądowy Smile


Wpływ długości instalacji i polożenia jedn. zewn. - miezala5 - 2016-07-02

Zdecydowanie opcja nr 1.


Wpływ długości instalacji i polożenia jedn. zewn. - Bolas - 2016-07-03

Co za klima? W DTRce masz wszystkie dane dotyczące przewyższenia jednostek względem siebie. Oczywiście im niższa temp na j.zew tym wydajniejsza jej praca przy chłodzeniu i odwrotnie przy grzaniu Big Grin


Wpływ długości instalacji i polożenia jedn. zewn. - Basior11 - 2016-07-03

Bolas napisał(a):Co za klima? W DTRce masz wszystkie dane dotyczące przewyższenia jednostek względem siebie. Oczywiście im niższa temp na j.zew tym wydajniejsza jej praca przy chłodzeniu i odwrotnie przy grzaniu Big Grin

Ponoć LG standard plus p18el 5kw.
Maks różnica w wysokości 10m, maks długość instalacji 20m.


Wpływ długości instalacji i polożenia jedn. zewn. - Bolas - 2016-07-03

Poniżej 7,5m więc gazu nie będziesz musiał dodawać w żadnym z wypadków. Coś jeszcze potrzebujesz wiedzieć?


Wpływ długości instalacji i polożenia jedn. zewn. - Basior11 - 2016-07-03

Bolas napisał(a):Poniżej 7,5m więc gazu nie będziesz musiał dodawać w żadnym z wypadków. Coś jeszcze potrzebujesz wiedzieć?

Czy to normalne że na aukcjach allegro jest burdel z nazwami modeli przykładowo ten P18EL to jak się okazuje nie jest nowy LG standard Plus z 2016 tylko starszy model czyli Standard z 2014 roku. Ogólnie to na aukcji wszędzie powypisywane że to standard plus i obrazki nowego modelu, tylko w tej specyfikacji nazwa modelu z 2014 roku i ogólnie to ciekawa sklejka bo przykładowo jest ikonka o niskim poziomie hałasu 19db a jak wiadomo wersja 5kw ma minimum na 31db.
Czy mam się martwić jak ktoś mi zainstaluje wersję z 2014? Czy może to tylko niedopatrzenie i raczej taki staroć by się nie uchował na magazynie.
[Obrazek: 984a25fdd3a6b847ac9d83018814cf07.jpeg]

Nie wiem czy się czepiać bo tak czy owak ta starsza wersja to też kawał dobrej klimy i dalej widzę jest w cenie, ale nie taki był mój zamysł żeby brać coś starszego jak można coś nowszego.


Wpływ długości instalacji i polożenia jedn. zewn. - Bolas - 2016-07-04

Z LG są dwa problemy w sezonie brakuje klim i drugi to taki że część jest ściągana jest z bałkanów i nikt ci tej jednostki nie wyserwisuje w PL tzn gwarancja polska ich nie obejmuje dlatego tez musisz mieć w książce serwisowej hologram LG z nr gwarancji. Jako że problem nr 1 jest nagminny rynek ratuje się klimami starszymi ściąganymi z różnych magazynów za marny pieniądz.
Oczywiście o wszystko możesz zapytać sprzedawcę bo to on powinien wiedzieć co sprzedaje.


Wpływ długości instalacji i polożenia jedn. zewn. - obser - 2016-07-04

Czegoś tu nie rozumię.Pytasz się na forum branżowym,a motasz się na aukcjach tzn.chcesz kupić na aukcji,a niejasności wyjaśnić tu.Zaproś firmę,to Ci wyceni i rozwieje Twoje wątpliwości modelowe.


Wpływ długości instalacji i polożenia jedn. zewn. - Basior11 - 2016-07-04

obser napisał(a):Czegoś tu nie rozumię.Pytasz się na forum branżowym,a motasz się na aukcjach tzn.chcesz kupić na aukcji,a niejasności wyjaśnić tu.Zaproś firmę,to Ci wyceni i rozwieje Twoje wątpliwości modelowe.

Motam się na aukcjach bo po prostu wybrałem sobie klimę z aukcji, przyklepałem telefonicznie i mailowo i jutro rano jestem umówiony na montaż. Pytam was bo po prostu sprawdzam czy to może firma ma jakieś niecne zamiary, czy może jestem przerważliwiony i mam brać co dają...może akurat ktoś by wiedział coś o starszej wersji, że przykładowo lepsza konstrukcja itd itp...ok, nieważne.

Tak czy inaczej już się dowiedziałem że będzie montowana wersja Standard Plus z tego roku.


Wpływ długości instalacji i polożenia jedn. zewn. - Bolas - 2016-07-04

Prosze tylko uwazac na gwarancje jest na opakowaniu z jednostki zew. Sprawdz hologram.


Wpływ długości instalacji i polożenia jedn. zewn. - miezala5 - 2016-07-04

Powodzenia z Allegro!Smile