Forum Klimatyzacja
Nowa Klimatyzacja Wyrzuca Różnicówke - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Nowa Klimatyzacja Wyrzuca Różnicówke (/showthread.php?tid=9728)



Nowa Klimatyzacja Wyrzuca Różnicówke - miezala5 - 2016-07-12

Jak w temacie?
Zasilanie do J.Zewnętrznej
Komunikacja 5 żyłowa z żółto zielonym!
100 razy wszystko sprawdziłem i w momencie wrzucenia zasilania na jeszcze nie uruchomionej z pilota jednostce wyrzuca różnicówke?
Nie wiem czemu?

Oczywiście puściłem to obchodząc różnicówke bez problemu ale niedosyt zostaje!Wink


Nowa Klimatyzacja Wyrzuca Różnicówke - barbie - 2016-07-12

przetestuj różnicówkę miernikiem .


Nowa Klimatyzacja Wyrzuca Różnicówke - DF - 2016-07-12

sprawdź dokładnie czy nie zasiliłeś N z przed próżniówki która wyrzuca.


Nowa Klimatyzacja Wyrzuca Różnicówke - aminokwas - 2016-07-13

DF napisał(a):sprawdź dokładnie czy nie zasiliłeś N z przed próżniówki która wyrzuca.
Tak jak DF - sprawdź w skrzynce bezpieczników.


Nowa Klimatyzacja Wyrzuca Różnicówke - Amfan - 2016-07-14

Miałem przypadek,że już przy samym podłączaniu PE działała różnicówka. Diagnoza, wkręt od anemostatu czubkiem wkręcał się w kabel w suficie . Po fleksie do wewnętrznej i po rurach do zewnętrznej i upływność gotowa. Godzina w plecy zanim doszliśmy co jest. Wewnętrznej nie trzeba uziemiać PE idzie po rurach Wink


Nowa Klimatyzacja Wyrzuca Różnicówke - mateusszzzz - 2016-07-23

Miałem przypadki (2) ze roznicowka nie przyjmowała mi klimy. Wymieniłem roznicowka i poszło.


Nowa Klimatyzacja Wyrzuca Różnicówke - popeye - 2016-07-24

A ja miałem przypadek gdy wybijała różnicówka i ktoś ją ominąl. Jednostka zewnętrzna na wysokości 0.5 metra w szpitalu dziecięcym.Faza na obudowie zabijała wszystkie robaki.Manometrów nie dało się podpiąć.
Pozdrawiam


Nowa Klimatyzacja Wyrzuca Różnicówke - p.obelix - 2016-07-24

Bo być może upływność ze wszystkich obwodów plus klimatyzacja równa się jej zadziałanie. Lub tak jak już ktoś pisał sprawdź jak wpiąłeś przewód N, uszkodzona różnicówka


Nowa Klimatyzacja Wyrzuca Różnicówke - PARTNER-MAR - 2016-07-24

Amfan napisał(a):Wewnętrznej nie trzeba uziemiać PE idzie po rurach Wink

Witam wszystkich.
Co do tematu - to po co są zaciski uziemienia skoro twierdzisz że nie trzeba podpinać uziemienia? Na schematach nie ma doprowadzonych uziemień?
A jak ktoś odłączy "rury" a nie odłączy zasilania?


Nowa Klimatyzacja Wyrzuca Różnicówke - popeye - 2016-07-25

PARTNER-MAR napisał(a):
Amfan napisał(a):Wewnętrznej nie trzeba uziemiać PE idzie po rurach Wink

Witam wszystkich.
Co do tematu - to po co są zaciski uziemienia skoro twierdzisz że nie trzeba podpinać uziemienia? Na schematach nie ma doprowadzonych uziemień?
A jak ktoś odłączy "rury" a nie odłączy zasilania?
W zasadzie Amfan ma racje ,rury miedziane mają lepsze odprowadzenie fazy w razie zwarcia niż przewód PE 1.5mm2.
Ale jeśli mamy instalacje bez PE to te przewody w jednostce wewnętrznej muszą być podłączone.


Nowa Klimatyzacja Wyrzuca Różnicówke - DF - 2016-07-25

Panowie
Rury miedziane może mają dużo większy przekrój poprzeczny i są miedziane ale nie są metalicznie połączone do żadnego zwodu uziemiającego. A przewód PE ma metaliczne połączenie ze zwodem uziemiającym w instalacji TNS lub jest połączony z N w instalacji TNC-S i w razie pojawienia się napięcia na PE zadziała różnicówka a jak jej nie ma to zadziała wyłącznik nadmiarowo-prądowy (w przypadku pojawienia się fazy na przewodzie PE) - taka jest istota przewodu PE i uziemiania metalowych części urządzeń i obudów. Wykonałem wiele pomiarów Różnicówek i jak różnicówka jest na prąd różnicowy 30mA tzn. że zadziała w najgorszym wypadku przy prądzie 30mA, często przy pomiarach działały nawet przy prądzie 12 lub 9 mA. Urządzenia elektroniczne, komputery mają niewielkie prądy upływowe.