Forum Klimatyzacja
Demontaż chłodni z LT-ka - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Demontaż chłodni z LT-ka (/showthread.php?tid=9904)



Demontaż chłodni z LT-ka - adamdud - 2016-10-04

Witam wszystkich.
Znajomy poprosił mnie aby zdemontować chłodnię z Wolksvagena LT. Chłodnia ma chyba 2 agregaty bo obecnie pracuje na sieci 230 V. Czy po zdjęciu całości z auta może pracować na tzw. "kołkach",czy odłączając agregat zasilany z silnika spalinowego zastąpić połączenie jakimś bajpasem. Proszę o pomoc. Jak się do tego zabrać aby nie spierdzielić.


Demontaż chłodni z LT-ka - frost-ch - 2016-10-04

adamdud napisał(a):Witam wszystkich.
Znajomy poprosił mnie aby zdemontować chłodnię z Wolksvagena LT. Chłodnia ma chyba 2 agregaty bo obecnie pracuje na sieci 230 V. Czy po zdjęciu całości z auta może pracować na tzw. "kołkach",czy odłączając agregat zasilany z silnika spalinowego zastąpić połączenie jakimś bajpasem. Proszę o pomoc. Jak się do tego zabrać aby nie spierdzielić.
Jeżeli ta chłodnia ma pozostać już na zawsze na kołkach to proponuję wywalić całą instalację samochodową i zostawić tą tylko na 220v


Demontaż chłodni z LT-ka - adamdud - 2016-10-10

Witam
Dziś zdemontowałem instalację samochodową. Ściągnołem czynnik ważąc go było 1 kg. na tabliczce napisane było że powinno być 1,4 kg. Odłączyłem instalację elektryczną i freonową od agregatu w samochodzie. Zrobiłem bajpasa z tym że krótkiego (przewody do agregatu miały po jakieś 4 metry) I teraz pytanie naładowałem świeżym R 404 na wagę i stał się zong. Agregat rusza zaczyna schładzać aż w pewnym momencie na sterowniku zaczynają mrugać na przemian dioda zielona i czerwona od alarmu. Po chwili zapala się czerwona i agregat elektryczny staje. Czy przeładowałem go czy powinienem jakieś kabelki obciążyć dodatkowym oporem
Pozdrawiam


Demontaż chłodni z LT-ka - maras954 - 2016-10-10

zakladam ze to carrier xarios lub cos innego z carriera? podaj kod bledu, jesli to xarios to wcisnij i prztrzymaj 'set' i odczytaj kod bledu zaczynajacy sie na A lub P.


Demontaż chłodni z LT-ka - radekklimat - 2016-10-10

Bajpass to bład, powinienes zdemontowac weze idace ze sprezarki zasilane silnikiem pojazdu a w miejsce koncowek załozyc zaslepki wtedy bedzie działał


Demontaż chłodni z LT-ka - adamdud - 2016-10-10

radekklimat napisał(a):Bajpass to bład, powinienes zdemontowac weze idace ze sprezarki zasilane silnikiem pojazdu a w miejsce koncowek załozyc zaslepki wtedy bedzie działał
Ale jakie zaślepki przecież musimy zamknąć obwód.Tłoczna idzie na kompresor w samochodzie i z kompresora wychodzi na parownik więc co zaślepić ??


Demontaż chłodni z LT-ka - Shitashii - 2016-10-11

adamdud napisał(a):
radekklimat napisał(a):Bajpass to bład, powinienes zdemontowac weze idace ze sprezarki zasilane silnikiem pojazdu a w miejsce koncowek załozyc zaslepki wtedy bedzie działał
Ale jakie zaślepki przecież musimy zamknąć obwód.Tłoczna idzie na kompresor w samochodzie i z kompresora wychodzi na parownik więc co zaślepić ??
Ale tu nie zamykasz obwodu, bo "obwód się zamyka" sprężarką "elektryczną".


Demontaż chłodni z LT-ka - adamdud - 2016-10-14

Witam
Temat zamykamy. Dzięki za pomoc. Kod alarmu A00 i wszystko na temat.