Forum Klimatyzacja
VRV - za dużo czynnika - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: VRV - za dużo czynnika (/showthread.php?tid=9997)



VRV - za dużo czynnika - kks2016 - 2016-11-29

Witam.
Mam pytanie do fachowców.
Firma montowała mi wczoraj pompę ciepła typu inverter VRV - 15 kW.
Widziałem, że panowie uzupełniają instalację 3 kg czynnika. W międzyczasie w instrukcji znalazłem wzór na obliczenie ile czynnika powinno się uzupełnić i dla rurek 1/4" wychodzi mi, że tylko 0,5 kg.
Jakie będą konsekwencje nadmiaru?
Z góry dzięki za pomoc


VRV - za dużo czynnika - bartek2700 - 2016-11-29

...z agregatu VRV raczej nie wychodzi rura 1/4" więc jeśli wszystko działa prawidłowo to może nie ma co szukać dziury w całym?


VRV - za dużo czynnika - DBKlima - 2016-12-01

kks2016 napisał(a):Witam.
Mam pytanie do fachowców.
Firma montowała mi wczoraj pompę ciepła typu inverter VRV - 15 kW.
Widziałem, że panowie uzupełniają instalację 3 kg czynnika. W międzyczasie w instrukcji znalazłem wzór na obliczenie ile czynnika powinno się uzupełnić i dla rurek 1/4" wychodzi mi, że tylko 0,5 kg.
Jakie będą konsekwencje nadmiaru?
Z góry dzięki za pomoc

Świadomy klient czyta instrukcję pilota, a nie instrukcję serwisową.
Liczyć umiesz tylko nie wiesz co liczysz.


VRV - za dużo czynnika - kks2016 - 2016-12-07

no cóż - wciąż nikt nie odpowiedział na proste pytanie
za to filozofów nie brakuje
ale każdy, kto prowadził jakąkolwiek budowę wie jakich w obecnych czasach mamy fachowców


VRV - za dużo czynnika - DBKlima - 2016-12-07

kks2016 napisał(a):no cóż - wciąż nikt nie odpowiedział na proste pytanie
za to filozofów nie brakuje
ale każdy, kto prowadził jakąkolwiek budowę wie jakich w obecnych czasach mamy fachowców
Prowadzisz budowę i nie wiesz ? Człowieku nie ośmieszaj się .


Kup manometry idź i sprawdź to nie forum wróżbitów ... telepatycznie nie badamy średnic i długości rurociągów .
Weź do łapy projekt instalacji i będziesz wiedział .


VRV - za dużo czynnika - barbie - 2016-12-07

kolego kks2016 odessij czynnik do butli odzysku zważ go -będziesz wiedział na pewno czy ilość jest właściwa .na przyłączach do agregatu zamontuj wzierniki i manometry na stałe .nie zapomnij o certyfikacie F gazy .


VRV - za dużo czynnika - jurny_drwal - 2016-12-08

kks2016 napisał(a):no cóż - wciąż nikt nie odpowiedział na proste pytanie
za to filozofów nie brakuje
ale każdy, kto prowadził jakąkolwiek budowę wie jakich w obecnych czasach mamy fachowców

W dresikach i papierosem w twarzy... Jeżeli będzie za dużo to urządzenie stanie w alarmie wysokiego ciśnienia. Tyle, ze coś pomieszałeś bo przy VRV nie masz rurki 1/4.

DBKlima napisał(a):
kks2016 napisał(a):no cóż - wciąż nikt nie odpowiedział na proste pytanie
za to filozofów nie brakuje
ale każdy, kto prowadził jakąkolwiek budowę wie jakich w obecnych czasach mamy fachowców
Prowadzisz budowę i nie wiesz ? Człowieku nie ośmieszaj się .


Kup manometry idź i sprawdź to nie forum wróżbitów ... telepatycznie nie badamy średnic i długości rurociągów .
Weź do łapy projekt instalacji i będziesz wiedział .

I co ma sprawdzić tymi manometrami?

barbie napisał(a):kolego kks2016 odessij czynnik do butli odzysku zważ go -będziesz wiedział na pewno czy ilość jest właściwa .na przyłączach do agregatu zamontuj wzierniki i manometry na stałe .nie zapomnij o certyfikacie F gazy .
Na serio na działającym układzie radzisz "zamontować" wziernik?


VRV - za dużo czynnika - barbie - 2016-12-08

na przyszłość-klijent jest dociekliwy .