Logowanie Rejestracja
  • Start
  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Nowe posty
Menu
Start Szukaj Użytkownicy Kalendarz Pomoc Nowe posty
PROFESJONALIŚCI POLECAJĄ
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
REKUPERATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY

pytanie o poprawność napełnienia układu - opel astra f 1.6 96r.

3 Odpowiedzi, 3630 Wyświetleń

xflash

  2009-07-25, 19:24:54
Nowy użytkownik
#3
radekklimat napisał(a):1 ewidentnie za mało gazu
2z ta iloscia nie bedzie dzialac wogole
ok, rozumiem, że jeżeli było sprawdzenie szczelności podciśnieniem i nie wykazało nieszczelności, to jeżeli układ zostałby napełniony odpowiednią ilością gazu (650g) to nie mogło już go ubyć na tyle (nawet przy jakiejś małej nieszczelności) żeby w ciągu miesiąca wyczuwalnie coraz słabiej chłodziło -i dlatego przyczyną może być że było właśnie za mało gazu napełnione(ale więcej niż 200) -? -w dobrą stronę kminię?

A czy te różne temperatury powietrza z nawiewów przy włączonej klimie (z lewej strony przy drzwiach i lewego środkowego leci zimne, a prawego środkowego i prawego przy drzwiach letnie) to typowy objaw nie wydajnej już klimy, czy coś ze sterowaniem nawiewów jest nie tak? -Bo moje proste myślenie laika mówiłoby mi, że gdy klima słabnie to ze wszystkich kratek leci jednakowe słabiej schłodzone powietrze.

i dzięki za odp.

pozdrrr
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2009-07-26, 19:35:11 przez xflash.)
  • Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku

  • Pokaż wersję do druku


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Serwis ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu firm oraz organizacji z branży HVACR, działających na rynku zarówno polskim jak i poza granicami kraju. Naszą siłą są wyłącznie tematy związane z branżą HVACR oraz unikalna społeczność użytkowników.
NEWSLETTER
Informacje O nas Kontakt Regulamin Reklama Polityka prywatności
Kategorie Artykuły Aktualności Produkty
Działy Klimatyzacja Wentylacja Chłodnictwo Auto - klimatyzacja
Nasze Portale ogrzewnictwo.pl pasywny-budynek.pl
Copyright © 2005-2023 termoclima Sp. z o.o Wszystkie prawa zastrzeżone.
Tryb normalny
Tryb drzewa