Logowanie Rejestracja
  • Start
  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Nowe posty
Menu
Start Szukaj Użytkownicy Kalendarz Pomoc Nowe posty
PROFESJONALIŚCI POLECAJĄ
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
REKUPERATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
CHŁODNICTWO
WENTYLACJA
POMPY CIEPŁA
TOSHIBA HVAC
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY

Komora mroźnicza - agregat

9 Odpowiedzi, 9265 Wyświetleń

frost-ch

  2013-10-23, 18:57:55
Zaawansowany użytkownik
#9
wit napisał(a):za to frajer który nie umiał dobrać urządzeń -pewnie zrobił według twojego doboru...

i oszczędził sporo czasu na obliczenia szukanie po katalogach... więc mógł być tańszy....

co do pytającego kb89 -tu nie chodzi nawet o to, ze kogoś uraża pytanie -dobór urządzeń jest troszkę bardziej złożoną sprawą niż się wydaje. prawdopodobnie można dobrać kilkadziesiąt różnych urządzeń które lepiej lub gorzej załatwią sprawę i będą w różnych cenach.
chodzi o dobór optymalnych -a tu potrzeba więcej danych niż podałeś. i trzeba np wiedzieć jak jest wykonana izolacja, ile towaru, jaki o jakiej temp, ilu ludzi pracuje, jakie oświetlenie, usytuowanie budynku itp. W praktyce -trzeba obejrzeć obiekt na miejscu -dogadać sporo szczegółów i dopiero dobrać urządzenia ... tak jak z tym samochodem... info że pięcioosobowy nie pozwala dobrać silnika... za mało danych. wpasować zawsze coś się da -ale nie znaczy, ze to będzie dobrze.
Miałem prawie identyczny przypadek z tym że montaż był dość skomplikowany no i ja jeszcze znalazłem rozwiązanie a kasę zwinął jakiś zakładacz Smile
  • Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku

  • Pokaż wersję do druku


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Serwis ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu firm oraz organizacji z branży HVACR, działających na rynku zarówno polskim jak i poza granicami kraju. Naszą siłą są wyłącznie tematy związane z branżą HVACR oraz unikalna społeczność użytkowników.
NEWSLETTER
Informacje O nas Kontakt Regulamin Reklama Polityka prywatności
Kategorie Artykuły Aktualności Produkty
Działy Klimatyzacja Wentylacja Chłodnictwo Auto - klimatyzacja
Nasze Portale ogrzewnictwo.pl pasywny-budynek.pl
Copyright © 2005-2023 termoclima Sp. z o.o Wszystkie prawa zastrzeżone.
Tryb normalny
Tryb drzewa