Logowanie Rejestracja
  • Start
  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Nowe posty
Menu
Start Szukaj Użytkownicy Kalendarz Pomoc Nowe posty
PROFESJONALIŚCI POLECAJĄ
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
REKUPERATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
CHŁODNICTWO
WENTYLACJA
POMPY CIEPŁA
TOSHIBA HVAC
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY

R404A - temperatura -40C

57 Odpowiedzi, 50782 Wyświetleń

drzewko

  2017-04-19, 20:58:21
Nowy użytkownik
#8
mg napisał(a):Popracuj nad odbiorem ciepła.

Masz na myśli skraplacz? Temp na wyjściu ze skraplacza wynosi zaledwie +23C to i tak bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę że temp otoczenia wynosiła 20C.

Załączam trochę nowych danych:

Komora w której ma panować temperatura -40C jest w kształcie cylindra o ściance 3mm. Na której to nawinięty jest parownik. Całość odizolowana od otoczenia specjalną pianką termoizoloacyjną o grubości 10 cm.

Przy założeniu że ciśnienie odparowania wynosi ok 0,4-0,3 Bar temp na wyjściu z zaworu wynosi ok -37C temperatura na ściance komory spada i gdy osiągnie temp ok -34/-35 w tym momencie ciśnienie na ssaniu spada i temperatury lecą w dół. Natomiast temp w środku komory ( powietrza ) nie jest jeszcze tak niska.

1. Zadam głupie pytanie: Czy czujnik temperatury od termostatu który ma za zadanie włączać i wyłączać sprężarkę powinien znajdować się wewnątrz komory nie dotykając ścianek czy może ma być przymocowany do ścianki lub przewodu na wejściu/wyjściu parownika ?

2. Czy układ powinien tak działać że nawet gdy nie ma termostatu ( sprężarka pracuje cały czas ) temperatura powinna spaść do jakiejś tam wartości i ustabilizować się, nie narażając sprężarki na uszkodzenie? ( kiedyś popsuł mi się termostat w zamrażarce i pracowała przez 3 dni 24 na dobę i nic się jej nie stało )

3. Co się może stać jeżeli sprężarką zacznie pracować dłuższy czas na ciśnieniu ssania 0 Bar lub na podciśnieniu?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-04-19, 20:59:56 przez drzewko.)
  • Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku

  • Pokaż wersję do druku


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Serwis ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu firm oraz organizacji z branży HVACR, działających na rynku zarówno polskim jak i poza granicami kraju. Naszą siłą są wyłącznie tematy związane z branżą HVACR oraz unikalna społeczność użytkowników.
NEWSLETTER
Informacje O nas Kontakt Regulamin Reklama Polityka prywatności
Kategorie Artykuły Aktualności Produkty
Działy Klimatyzacja Wentylacja Chłodnictwo Auto - klimatyzacja
Nasze Portale ogrzewnictwo.pl pasywny-budynek.pl
Copyright © 2005-2023 termoclima Sp. z o.o Wszystkie prawa zastrzeżone.
Tryb normalny
Tryb drzewa