Logowanie Rejestracja
  • Start
  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Nowe posty
Menu
Start Szukaj Użytkownicy Kalendarz Pomoc Nowe posty
PROFESJONALIŚCI POLECAJĄ
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
REKUPERATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY

Instalatorstwo klimatyzacji jako dodatkowe finanse

53 Odpowiedzi, 37226 Wyświetleń

DBKlima

  2017-07-07, 08:48:33
Top użytkownik
#12
barbie napisał(a):sezon na splity kończy się za 4 tygodnie ,przynajmniej w trójmieście .
Jak to kończy. Co ty opowiadasz . Dopiero się zaczyna . Na jesieni montujemy zawsze najwięcej klimatyzatorów .
(wiosna przeglądy i montaże, lato to Kowalski, jesień przeglądy i montaże, zima grube roboty na obiektach wielkopowierzchniowych) Tak jest od wielu lat . Sezon na Kowalskiego to najgorszy okres . Nie można nic zaplanować bo Kowalski chce teraz tanie badziewie i na już bo mu gorąco .

....Tak z innej beczki ....
Zobacz że tanie badziewie sprzedaje się tylko latem dlatego teraz jest nasilenie reklam najtańszej Chińszczyzny wraz z najgorszymi Włoskimi materiałami instalacyjnymi.


Klienci którzy planują zakup klimatyzacji nigdy nie zamawiają jej z dnia na dzień pod wpływem impulsu .
To tak jak z piecem CO do domu. Na etapie projektu masz już wszystko skosztorysowane i wrysowane.

Przepraszam za długi wywód ...
... ale trzeba uświadamiać klientowi końcowemu że ma instalować urządzenia na wiosnę lub na jesieni .
I nie ma czegoś takiego że zimą jest taniej . Zimą jest najdrożej . Nie ma dostaw kontenerowych więc ceny są regularne/katalogowe i jest zimno więc montaże trzeba czasami robić dużo dłużej, a więc i drożej .
Części oraz urządzenia firmy Daikin
  • Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku

  • Pokaż wersję do druku


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Serwis ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu firm oraz organizacji z branży HVACR, działających na rynku zarówno polskim jak i poza granicami kraju. Naszą siłą są wyłącznie tematy związane z branżą HVACR oraz unikalna społeczność użytkowników.
NEWSLETTER
Informacje O nas Kontakt Regulamin Reklama Polityka prywatności
Kategorie Artykuły Aktualności Produkty
Działy Klimatyzacja Wentylacja Chłodnictwo Auto - klimatyzacja
Nasze Portale ogrzewnictwo.pl pasywny-budynek.pl
Copyright © 2005-2023 termoclima Sp. z o.o Wszystkie prawa zastrzeżone.
Tryb normalny
Tryb drzewa